نظرسنجی های نبض - از جمله نظرسنجی های نبض کارکنان - پرسشنامه های کوتاه تری هستند که به طور مکرر برای سنجش پیشرفت در طول زمان استفاده می شوند. آنها معمولاً مختصرتر، با سؤالات کمتر هستند و از پرداختن به جزئیات بیش از حد اجتناب می کنند. برای مثال، نظرسنجی‌های نبض کارمندان کوتاه‌تر و منظم‌تر از نظرسنجی مشروح مشارکت کارکنان هستند. معمولاً نظرسنجی نبض کارکنان سؤالات نزدیک به هم در مورد موضوعات مشابه می پرسد.

هوش مصنوعی یا AI یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین فناوری‌های روز دنیا است که در حوزه‌های مختلفی از جمله پژوهش های دانشگاهی کاربرد دارد. هوش مصنوعی می‌تواند به پژوهشگران در مراحل مختلف پژوهش از جمله انتخاب موضوع، جمع‌آوری و تحلیل داده‌ها، نوشتن و ویرایش مقاله و انتشار و ارزیابی آن کمک کند.

تحقیقات بازار یکی از مهمترین فعالیت هایی است که هر کسب و کاری باید برای شناخت نیازها، خواسته ها و رفتارهای مشتریان خود انجام دهد. تحقیقات بازار به کسب و کارها کمک می کند تا محصولات و خدمات خود را بهتر بسازند، بازار هدف خود را تعیین کنند، رقبای خود را شناسایی کنند و استراتژی های بازاریابی خود را طراحی کنند. برای انجام تحقیقات بازار، یکی از روش های متداول استفاده از پرسشنامه است.

مصاحبه عبارتست از گفتگویی منظم، جهت دار و هدفمند که با تکیه بر موضوعی مشخص به عنوان محور بحث بین دو یا چند نفر انجام می‌شود گروهی از پژوهشگران معتقدند که مصاحبه بهترین شیوه گردآوری اطلاعات است ولی برای دستیابی به نتایج مطلوب بایستی این روش را به درستی شناخته و طبق اصول و موازین علمی به انجام رسانید.

پرسشنامه های آنلاین ابزاری قدرتمند برای انجام تحقیقات و جمع آوری بازخورد از مشتریان، کارمندان یا مخاطبان هدف شما هستند. آنها مزایای زیادی نسبت به روش های سنتی نقشه برداری، مانند سرعت، دقت، مقرون به صرفه بودن و مقیاس پذیری دارند. در این مقاله، مزایای پرسشنامه های آنلاین و اینکه چگونه می توانند به شما در بهبود عملکرد و رضایت کسب و کارتان کمک کنند را بررسی خواهیم کرد.

نیاز به نظر تخصصی کارشناسان دارید؟ مشکل نظرات کارشناسان این است که اگر از آن راضی نیستید، نظر دوم را می خواهید. و سپس شاید سومی یا چهارمی. روش تحقیق دلفی، اساساً با ترکیب نظرات کارشناسان و کوچک کردن آنها در یک پاسخ نهایی، راه حلی برای آن ارائه می دهد. البته پیچیده تر از این حرف هاست. در این مطلب به روش دلفی و نحوه کار آن می پردازد.

انجام یک نظرسنجی استفاده از رسانه‌های اجتماعی دیدگاه ارزشمندی را در مورد نحوه تعامل مردم با این پلتفرم‌ها فراهم می‌کند، که به اطلاع‌رسانی تصمیم‌گیری استراتژیک و تسهیل ارتباطات هدفمند کمک می‌کند. در چشم‌انداز رسانه‌های اجتماعی در حال تحول درک رفتار، روندها و ترجیحات کاربر برای مشاغل، بازاریابان و محققان بسیار مهم است.

جمع‌آوری داده‌ها با پرسش‌های نظرسنجی جمعیت‌شناختی امکان دسته‌بندی پاسخ‌دهندگان بر اساس سن، جنسیت یا سایر پارامترهای متمایز اجتماعی-اقتصادی را فراهم می‌کند. این سوالات مانند یک ابزار ضروری هستند که کسب و کارها می توانند از آن برای ایجاد و اجرای استراتژی های کارآمدتر استفاده کنند.