پرسشهای متداول

پرسش‌های متداول

در این صفحه می‌توانید پرسشهای متداول در مورد پرسشنامه آنلاین را مشاهده کنید. اگر با مطالعه موارد زیر همچنان پاسخ خود را پیدا نکردید لطفا با ایمیل ما (support@porseshnameonline.com) مکاتبه نمایید.

 

منطق شرطی‌سازی چیست و چگونه می‌توانم از آن استفاده کنم؟  شرطی‌سازی یکی از امکانات منحصر به فرد پرسشنامه آنلاین است. با استفاده از این روش شما می‌توانید نمایش پرسش خاصی را منوط به پاسخهای قبلی کنید. مثلا اگر جنسیت فرد مذکر است سوال “الف” و اگر جنسیت مونث است سوال “ب” نمایش داده شود. این قابلیت در سوال اول کاربرد ندارد. برای ایجاد منطق شرطی سازی می‌توانید از ستون سمت چپ در تنظیمات پیشرفته اقدام کنید. 

==========================================

بعد از ایجاد پرسشنامه کدام لینک را باید برای مخاطبان خود ارسال کنم؟ بعد از ایجاد پرسشنامه و ذخیره آن، زیر عنوان پرسشنامه "لینک پرسشنامه" را کپی کنید و به کاربران خود ارسال کنید. دقت داشته باشید که لینک پرسشنامه از قسمت "نامک" ساخته می‌شود. بنابراین با تغییر نامک و ذخیره پرسشنامه می‌توانید لینک پرسشنامه را محدود کنید. نامک به صورت دیفالت از عنوان پرسشنامه ساخته می‌شود اما قابل تغییر است.

==========================================
چگونه می‌توانم از پاسخهای تکراری جلوگیری کنم؟ بسیاری از منابع یکی از نقاط ضعف پرسشنامه‌های اینترنتی را امکان درج پاسخهای تکراری می‌دانند اما در پرسشنامه‌ آنلاین این امکان به وجود آمده است تا با استفاده از محدود کردن پاسخها به آی پی، از پاسخهای تکراری جلوگیری کرد. برای انجام این کار در “تنظیمات پرسشنامه” با کلیک بر روی "هر نفر یکبار تکمیل کند" می‌توانید پاسخها را به یک آی پی محدود کنید.

==========================================

چگونه می‌توانم تعداد پاسخها را محدود کنم؟ برای این کار در “تنظیمات پرسشنامه”  محدودیت تعداد پاسخ را مشخص کنید.

==========================================

چه راهکارهایی برای افزایش تعداد پاسخها وجود دارد؟ راههای مختلفی برای افزایش مشارکت پاسخ دهندگان وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به استفاده از مشوق‌ها، ارسال ایمیل یادآوری، اشتراک‌گذاری پرسشنامه در شبکه‌های اجتماعی، استفاده از تکنولوژی‌های جدید ارتباطی مانند وایبر، واتس آپ، تلگرام و… اشاره کرد. برای اطلاعات بیشتر به مطلب زیر مراجعه کنید.

هفت ترفند برای تشویق پاسخ دهندگان

ده روش ساده برای افزایش تعداد پاسخ ها در پرسشنامه آنلاین

==========================================

چگونه می‌توانم از پاسخهای ناخواسته جلوگیری کنم؟ برخی افراد برای کنترل پاسخها مایلند پرسشنامه صرفا توسط اشخاصی که خودشان مشخص کرده‌اند پر شود. برای این کار باید روی پرسشنامه خود رمز بگذارید و رمز آن را از طریق نامه درخواست برای پر کردن پرسشنامه به پاسخ دهندگان ارسال کنید. برای این کار برای این کار در تنظیمات پرسشنامه "رمز عبور تکمیل" را وارد کنید و ذخیره کنید.

==========================================

چگونه می‌توانم پاسخهای دریافت شده را مدیریت کنم؟ متاسفانه در برخی موارد پرسشنامه به صورت ناقص پر می‌شود. برای اینکه این موضوع در روند تحقیق شما خللی وارد نکند کافی است این پاسخها را حذف کنید. برای این کار بعد از وارد شدن به قسمت مدیریت پرسشنامه در مقابل عنوان پرسشنامه دکمه "پاسخ‌ها" را کلیک کنید. در این قسمت می‌توانید پاسخها را تک تک مشاهده کنید و در صورت نیاز پرینت بگیرید. همچنین می‌توانید پاسخهای ناخواسته را حذف کنید.

===========================================

آیا می‌توانم در توضیحات پرسشنامه‌ام از فایل تصویری یا صوتی استفاده کنم؟ بلی. برای این کار در باکس قبل و بعد از متن پرسشنامه روی دکمه تصویر کلیک کنید و تصویر مورد نظر خود را آپلود کنید.

===========================================

آیا می‌توانم لوگوی شرکتم را در پرسشنامه قرار دهم؟ بلی. برای این کار می‌توانید فایل لوگوی شرکت را آپلود کنید و در نوشته خود درج کنید (به توضیحات سوال قبلی مراجعه شود)

============================================

چند بار می‌توانم از نتایج، خروجی اکسل دریافت کنم؟ محدودیتی در دریافت تعداد فایلهای اکسل وجود ندارد. شما می‌توانید جلوی عنوان پرسشنامه دکمه "پاسخها" را زده و از قسمت "دریافت خروجی" خروجی اکسل پرسشنامه را دریافت کنید. دقت کنید که دریافت خروجی برای کاربران رایگان فعال نیست و در صورت خرید اکانت می‌توانید خروجی اکسل را دریافت کنید.

============================================

چگونه می‌توانم پرسشنامه‌ام را در وبسایت یا وبلاگ شخصی خودم منتشر کنم؟ بعد از ذخیره پرسشنامه در مقابل عنوان آن چند دکمه وجود دارد که یکی از آنها "نمایش در سایت/وبلاگ" است. با کلیک روی این دکمه می‌توانید کد اچ تی ام ال را دریافت کرده و در وبسایت یا وبلاگ خود منتشر کنید.

============================================

چگونه می‌توانم از پرسشنامه‌های استاندارد موجود در سایت استفاده کنم؟ پرسشنامه آنلاین تعداد زیادی پرسشنامه در حوزه‌های علوم انسانی و اجتماعی در سایت خود قرار داده است. بسیاری از این پرسشنامه‌ها رایگان هستند که به راحتی می‌توانید به لیست پرسشنامه‌های خود اضافه کنید. اما در قبال برخی دیگر از این پرسشنامه‌ها باید مبلغ ناچیزی پرداخت کنید. برای استفاده از این پرسشنامه‌ها بعد از ورود به محیط کاربری از زبانه “پرسشنامه‌ها” زیرزبانه “خرید پرسشنامه” را انتخاب کنید. در این قسمت می‌توانید لیست پرسشنامه‌ها و قیمت آنها و نیز فایل تحلیل آن را مشاهده کرده و در صورت نیاز نسبت به افزودن آن به لیست پرسشنامه‌های خودتان اقدام کنید. بعد از اضافه کردن این پرسشنامه‌ها به لیست می‌توانید آن را ویرایش کرده و منتشر کنید.