پرسشهای متداول

 

در این صفحه می‌توانید پرسشهای متداول در مورد پرسشنامه آنلاین را مشاهده کنید. اگر با مطالعه موارد زیر همچنان پاسخ خود را پیدا نکردید لطفا با ایمیل ما (support@porseshnameonline.com) مکاتبه نمایید.

 
 

 

منطق شرطی‌سازی چیست و چگونه می‌توانم از آن استفاده کنم؟  شرطی‌سازی یکی از امکانات منحصر به فرد پرسشنامه آنلاین است. با استفاده از این روش شما می‌توانید نمایش پرسش خاصی را منوط به پاسخهای قبلی کنید. مثلا اگر جنسیت فرد مذکر است سوال “الف” و اگر جنسیت مونث است سوال “ب” نمایش داده شود. این قابلیت در سوال اول کاربرد ندارد اما در سوالات بعدی می‌توانید در قسمت ایجاد پرسشنامه با کلیک بر روی زبانه “پیشرفته” منطق شرطی را فعال کنید و الگوریتم آن را تعریف کنید.

==========================================

بعد از ایجاد پرسشنامه کدام لینک را باید برای مخاطبان خود ارسال کنم؟ بعد از ایجاد پرسشنامه و ذخیره آن، از منوی “نوشته‌ها” زیرمنوی “افزودن نوشته” را انتخاب کنید. در این قسمت می‌توانید توضیحات مقدماتی راجع به پرسشنامه ارائه کنید و سپس گزینه “اضافه کردن پرسشنامه جدید” را انتخاب کرده و پرسشنامه را درج کنید. دقت داشته باشید که در این مرحله پرسشنامه به صورت کد در نوشته شما قرار می‌گیرد اما در نمایش اصلی، متن پرسشنامه نمایش داده خواهد شد. سپس می‌توانید صفحه خود را ذخیره کنید (با زدن دکمه انتشار). بعد از ذخیره کردن در قسمت بالایی صفحه با کلیک بر روی “دریافت پیوندک” می‌توانید لینک پرسشنامه خود را دریافت کنید. اکنون می‌توانید این لینک را به دوستان خود ایمیل کنید ویا در صفحات اجتماعی به اشتراک بگذارید. دقت داشته باشید اگر شما فقط یک پرسشنامه ایجاد و منتشر کنید همان آدرسی که در هنگام ثبت نام وارد کرده‌اید می‌تواند به عنوان لینک پرسشنامه شما عمل کند و نیازی به دریافت پیوندک نیست.

==========================================
چگونه می‌توانم از پاسخهای تکراری جلوگیری کنم؟ بسیاری از منابع یکی از نقاط ضعف پرسشنامه‌های اینترنتی را امکان درج پاسخهای تکراری می‌دانند اما در پرسشنامه‌ آنلاین این امکان به وجود آمده است تا با استفاده از محدود کردن پاسخها به آی پی، از پاسخهای تکراری جلوگیری کرد. برای انجام این کار در “تنظیمات پرسشنامه” با کلیک بر روی زبانه پیشرفته گزینه “پذیرفتن یک پاسخ برای هر آی پی” را فعال کنید.

=========================================

آیا می‌توانم زمان پاسخ دادن به پرسشنامه را محدود کنم؟ بلی. شما می‌توانید تاریخ شروع و اتمام پاسخگویی را مشخص کنید. برای این کار در “تنظیمات پرسشنامه” زبانه “پیشرفته” را انتخاب کرده و با کلیک بر روی “زمانبندی پرسشنامه” تاریخ و ساعت شروع و اتمام پاسخ دادن به پرسشنامه را مشخص کنید. همچنین در این قسمت می‌توانید پیام انقضای پرسشنامه را تایپ کنید.

==========================================

چگونه می‌توانم تعداد پاسخها را محدود کنم؟ برای این کار در “تنظیمات پرسشنامه” زبانه “پیشرفته” را انتخاب کرده و با کلیک بر روی “محدود کردن تعداد پاسخها” تعداد پاسخ‌های مورد نیاز را مشخص کنید. همچنین می‌توانید متن اتمام ثبت پرسشنامه را نیز مشخص کنید. زمانی که پاسخهای شما به حدنصاب رسید کاربران با این متن مواجه خواهند شد.

==========================================

چه راهکارهایی برای افزایش تعداد پاسخها وجود دارد؟ راههای مختلفی برای افزایش مشارکت پاسخ دهندگان وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به استفاده از مشوق‌ها، ارسال ایمیل یادآوری، اشتراک‌گذاری پرسشنامه در شبکه‌های اجتماعی، استفاده از تکنولوژی‌های جدید ارتباطی مانند وایبر، واتس آپ و… اشاره کرد. برای اطلاعات بیشتر به مطلب زیر مراجعه کنید.

ده روش ساده برای افزایش تعداد پاسخها در پرسشنامه آنلاین

==========================================

چگونه می‌توانم از پاسخهای ناخواسته جلوگیری کنم؟ برخی افراد برای کنترل پاسخها مایلند پرسشنامه صرفا توسط اشخاصی که خودشان مشخص کرده‌اند پر شود. برای این کار باید روی پرسشنامه خود رمز بگذارید و رمز آن را از طریق نامه درخواست برای پر کردن پرسشنامه به پاسخ دهندگان ارسال کنید. برای این کار برای این کار در منوی “نوشته‌ها” در نوار ویرایش با کلیک بر روی “رمزنگاری مطلب” (به شکل قفل زرد رنگ) می‌توانید بر روی نوشته خود کدگذاری کنید. توجه داشته باشید که بدون وارد کردن این کد کاربران قادر به مشاهده پرسشنامه شما نخواهند بود.

==========================================

چگونه می‌توانم پاسخهای دریافت شده را مدیریت کنم؟ متاسفانه در برخی موارد پرسشنامه به صورت ناقص پر می‌شود. برای اینکه این موضوع در روند تحقیق شما خللی وارد نکند کافی است این پاسخها را حذف کنید. برای این کار در پیشخوان از منوی “پرسشنامه” زیرمنوی “پاسخها” را انتخاب کنید. در این قسمت تاریخ و ساعت پر شدن پرسشنامه و آی پی کاربر نیز مشخص است و شما می‌توانید پاسخها را مدیریت کنید و در صورت نیاز از تک تک پاسخها پرینت بگیرید.

===========================================

چگونه می‌توانم چند پرسشنامه را در هم ادغام کنم؟ برای این کار کافی است در پیشخوان، زیرمنوی “پرسشنامه‌ها” را انتخاب کنید. سپس با کلیک بر روی باکس مقابل عنوان پرسشنامه‌ها،‌ آنها را انتخاب نموده و در قسمت زیرین لیست پرسشنامه‌ها از لیست بازشو گزینه “ادغام” را انتخاب کنید.

===========================================

آیا می‌توانم در توضیحات پرسشنامه‌ام از فایل تصویری یا صوتی استفاده کنم؟ بلی. برای این کار باید در پنل مدیریتی در زبانه “کتابخانه” فایل تصویری ویا صوتی خود را آپلود کنید. سپس در قسمت “نوشته‌ها” با کلیک بر روی “افزودن پرونده چند رسانه‌ای” فایل مورد نظر را انتخاب کرده و درج کنید. با این روش همچنین شما می‌توانید فایل پی دی اف و سایر فایلها را در پرسشنامه خود وارد کنید تا کاربرانتان با کلیک بر روی لینک آن به متن اصلی فایل دسترسی داشته باشند. دقت داشته باشید که حجم فایل شما نباید بیشتر از 5 مگابایت باشد.

===========================================

آیا می‌توانم لوگوی شرکتم را در پرسشنامه قرار دهم؟ بلی. برای این کار می‌توانید فایل لوگوی شرکت را آپلود کنید و در نوشته خود درج کنید (به توضیحات سوال قبلی مراجعه شود)

============================================

چند بار می‌توانم از نتایج، خروجی اکسل دریافت کنم؟ محدودیتی در دریافت تعداد فایلهای اکسل وجود ندارد. شما می‌توانید در پیشخوان از زبانه “پرسشنامه‌ها” زیرمنوی ورودی/خروجی را انتخاب کرده، پرسشنامه خود را انتخاب کنید و از نتایج خروجی دریافت کنید. همچنین می‌توانید این خروجی را به سوالات خاصی محدود کنید.

============================================

چگونه می‌توانم پرسشنامه‌ام را در وبسایت یا وبلاگ شخصی خودم منتشر کنم؟ بعد از انتشار پرسشنامه در منوی “نوشته‌ها” و ذخیره کردن نوشته در زیر باکس نوشته قسمتی تحت عنوان “کد نمایش در سایت‌های دیگر” وجود دارد که می‌توانید این کد را بین کدهای وبسایت ویا وبلاگ خود در قسمت مناسبی کپی کنید. زمانی که پرسشنامه در وبسایت ویا وبلاگ شما پر می‌شود پاسخها به صورت خودکار به پیشخوان شما منتقل می‌شود و شما می‌توانید نتایج را مشاهده کنید.

============================================

چگونه می‌توانم از پرسشنامه‌های استاندارد موجود در سایت استفاده کنم؟ پرسشنامه آنلاین تعداد زیادی پرسشنامه در حوزه‌های علوم انسانی و اجتماعی در سایت خود قرار داده است. بسیاری از این پرسشنامه‌ها رایگان هستند که به راحتی می‌توانید به لیست پرسشنامه‌های خود اضافه کنید. اما در قبال برخی دیگر از این پرسشنامه‌ها باید مبلغ ناچیزی پرداخت کنید. برای استفاده از این پرسشنامه‌ها بعد از ورود به محیط کاربری از زبانه “پرسشنامه‌ها” زیرزبانه “خرید پرسشنامه” را انتخاب کنید. در این قسمت می‌توانید لیست پرسشنامه‌ها و قیمت آنها و نیز فایل تحلیل آن را مشاهده کرده و در صورت نیاز نسبت به افزودن آن به لیست پرسشنامه‌های خودتان اقدام کنید. بعد از اضافه کردن این پرسشنامه‌ها به لیست می‌توانید آن را ویرایش کرده و منتشر کنید.