Is-my-survey-too-long

سوالاتی که پاسخ دهندگان از آن بیزارند

آیا تا به حال از پاسخ دهندگان به پرسشنامه پرسیده‌اید که پرسشنامه شما چگونه بوده است؟ آیا پیچیده و طولانی بوده یا سوالات شخصی و محرمانه آزاردهنده داشته؟ پرسیدن این گونه سوالات ظاهرا عجیب به نظر می‌رسد اما زمانی که می‌خواهید پرسشنامه‌ای را طراحی کنید باید شرایط پاسخ دهندگان خود را در نظر داشته باشید تا پرسشنامه شما به گونه‌ای طراحی نشود که باعث رنجش کاربرانتان شود. پرسشنامه دشوار ممکن است منجر به پژوهش معیوب گردد چرا که کیفیت داده‌های شما را تحت تاثیر قرار می‌دهدد.
در پژوهشی که توسط موسسه “سروی مانکی” در ایالات متحده انجام شده، از پاسخ دهندگان در مورد مسائلی که باعث نارضایتی و رنجش خاطر آنها در پرسشنامه‌ها شده، پرسیده شده است. در بین مواردی که پاسخ دهندگان به آنها اشاره کرده‌اند سه نکته شاخص وجود دارد:

1- پاسخ دهندگان مایل نیستند به پرسشنامه‌هایی پاسخ دهند که بیش از ده دقیقه وقت آنها را بگیرد.
آیا شما شخص پرمشغله‌ای هستید؟ خب قطعا تمام افراد از جمله پاسخ دهندگان شما مشغله خاص خود را دارند. به همین دلیل 60٪ افراد حاضر نیستند پرسشنامه‌ای که بیش از 10 دقیقه وقت آنها را می‌گیرد را پر کنند. همچنین 87٪ افراد ابراز داشتند که حاضر نیستند پرسشنامه‌ای را پر کنند که بیش از 20 دقیقه به طول بینجامد.
هرچند پاسخ دهندگان شما مایلند نظراتشان را با شما به اشتراک بگذارند، اما قطعا حاضر نیستند قسمتی از کارهای روزمره خود را به خاطر این اشتراک گذاری از دست بدهند. بنابراین در طراحی پرسشنامه همواره سعی کنید به وقت مخاطب خود احترام بگذارید.

2- ضروری کردن پاسخدهی به تعداد زیادی از سوالات می‌تواند به داده‌های شما آسیب وارد کند.
وقتی شما پاسخدهی به یک سوال را ضروری در نظر می‌گیرید، پاسخ دهندگان شما نمی‌توانند بدون پاسخ دادن به آن سوال به ادامه پرسشنامه پاسخ دهند. اگر پاسخ‌دهنده‌ای نتواند بدون پاسخ به یک سوال از آن عبور کند، احساس ناامیدی می‌کند و این احساس ناامیدی کل پژوهش شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. در بررسی‌های انجام شده مشخص شد تنها 36٪ پاسخ دهندگان در مواجهه با اینگونه سوالات به عقب برمی‌گردند و به آن جواب می‌دهند. 27٪ کاربران ابراز داشتند که اینکه نتوانند پرسشی را بدون پاسخ گذارند کافی است تا آنها از پاسخدهی به کل پرسشنامه انصراف دهند.

3- به حریم شخصی پاسخ دهندگان خود احترام بگذارید.
ممکن است کسانی که پرسشنامه خود را به صورت آنلاین طراحی می‌کنند این تصور را داشته باشند که فضای مناسبی در مورد حریم شخصی افراد وجود دارد. هرچند پرسیدن در مورد سوالات حساسیت برانگیز در فضای مجازی و به صورت آنلاین بسیار راحت‌تر از حالت رو در رو است اما نباید فراموش کنیم حفظ حریم شخصی افراد در هر شرایطی می‌تواند حس راحتی و خیال راحت به پاسخ دهندگان شما بدهد.
برخی سوالات حساسیت برانگیزتر از بقیه هستند. شاید دانستن سوالات حساسیت برانگیز برای شما هم جالب باشد.

77٪ پاسخ دهندگان اذعان داشتند که مایل نیستند اطلاعات شخصی مانند شماره تلفن و یا ایمیل را در پرسشنامه پر کنند.
55٪ پاسخ دهندگان اذعان داشتند که مایل نیستند اسم کامل خود را بنویسند
33٪ پاسخ دهندگان اذعان داشتند که مایل نیستند به میزان درآمد خود اشاره کنند
27٪ پاسخ دهندگان اذعان داشتند که مایل نیستند اطلاعات جغرافیایی مکانی مانند کدپستی را بیان کنند.
7٪ پاسخ دهندگان اذعان داشتند که مایل نیستند اطلاعات نژادی و قومیتی خود را ابراز کنند.