10 مزیت پرسشنامه آنلاین نسبت به رقبای خود

«پرسشنامه آنلاین» علاوه بر مزایای پرسشنامه‌های اینترنتی، دارای ویژگی‌های یکتایی  است که به 10 مورد از مهم‌ترین آنها در زیر اشاره می‌شود.

1-      پشتیبانی کامل از زبان فارسی

تجربه نشان داده است که اغلب کسانی که از سرویس‌های خارجی طراحی پرسشنامه استفاده می‌کردند در برخی موارد نیاز داشتند از کدهای اچ‌تی‌ام‌ال برای سازگار کردن برخی ویژگی‌های پرسشنامه با زبان فارسی استفاده کنند و البته بسیاری از افراد کار کردن با کد‌های برنامه‌نویسی را بلد نبودند.  اما از آنجا که پرسشنامه‌ آنلاین اساساً برای زبان فارسی طراحی شده است پژوهشگران نیازی به دانش برنامه‌نویسی ندارند و به راحتی می‌توانند تنها متن پرسشنامه خود را وارد کنند.

طراح پرسشنامه لازم است که در برخی موارد لیست‌هایی طولانی مانند نام کشورها، شهرها و غیره را به پرسشنامه خود اضافه کند. برخی از این لیست‌ها در پرسشنامه آنلاین وجود دارد و کاربر می‌تواند به راحتی و با یک کلیک هنگام طراحی پرسش‌ها آن را به پرسشنامه خود اضافه کند.

2-      ارائه خروجی  اکسل متناسب با زبان فارسی

در سایت‌های دیگر طراحی پرسشنامه مشاهده شده است که اکثراً خروجی اکسل پرسشنامه که مهمترین خواسته پژوهشگر است به صورت فونت‌هایی درهم ریخته ارائه می‌شود، که عملا هیچ فایده‌ای برای پژوهشگر ندارد. خروجی اکسل سایت پرسشنامه آنلاین به صورت فارسی و کاملا خوانا است و به راحتی قابل تبدیل به اس‌پی‌اس‌اس، لیزرل و دیگر برنامه‌های تحلیل داده است.

3-      اختصاص فضایی برای انتشار  پرسشنامه و نتایج تحقیق

پرسشنامه آنلاین یک یوآرال اختصاصی به شما می‌دهد. این یوآرال توسط شما انتخاب می‌شود و با ترکیبی از نام پرسشنامه آنلاین ارائه می‌شود. شما در این فضا می‌توانید رزومه خود را قرار دهید تا پاسخ‌دهنده‌ها با شناخت بیشتری نسبت به شما در پژوهش مشارکت کنند. همچنین می‌توانید نتایج تحقیقات پیشین خود را قرار دهید و بعد از اتمام تحقیق نیز نتایج تحقیق انجام شده را در همین آدرس منتشر کنید. شما می‌توانید به صورت نامحدودی از طریق این آدرس پرسشنامه توزیع کنید.

4-      قراردادن پرسشنامه در وب‌سایت و وبلاگ شخصی

گاهی وقت‌ها شما تمایل دارید که پرسشنامه را در وب‌سایت یا وبلاگ خود منتشر کنید و پاسخ‌دهندگان از این طریق پرسشنامه را مشاهده کنند. بدین منظور شما بعد از انتشار پرسشنامه در پرسشنامه آنلاین می‌توانید کد اچ‌تی‌ام‌ال صفحه را که توسط خود سایت تولید شده است به وب سایت خود کپی کنید. در این صورت پاسخ‌دهنده‌ها بدون مراجعه به پرسشنامه‌آنلاین و با مراجعه به آدرس شما به پرسشنامه پاسخ می‌دهند.

5-      امکان شخصی سازی

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های پرسسشنامه آنلاین که در هیچ‌ یک از نمونه‌های خارجی مشاهده نشده است امکان شرطی سازی پرسش‌ها است. در یک تحقیق ممکن است لازم باشد بر مبنای پاسخ‌های مختلفی که کاربران می‌دهند پرسش‌های متفاوتی از آنها پرسیده شود و لازم نیست کاربران همه پرسش‌ها را ببینند. در این صورت شما می‌توانید دیده شدن یک یا چند سوال را مشروط به انتخاب یک یا چند گزینه از پرسشی خاص بکنید. مثلا اگر پاسخ‌دهنده در پاسخ به سوال 1- گزینه اول را انتخاب کند، سوال‌های 2-3-4  برای او نمایان می‌شود و اگر گزینه دوم را انتخاب کند سوال های 5-6-7 برای او نمایان می‌شود و …  این نوع شخصی‌سازی باعث می‌شود که دقت پاسخ‌گویی بالا رود زمان پاسخ‌دهنده برای خواندن سوال‌های بی ارتباط هدر نرود.

6-      امکان رمزگذاری پرسشنامه

گاهی لازم است به پرسشنامه‌ای که طراحی کرده‌اید تنها افراد خاصی دسترسی داشته باشند و قادر به پاسخ دادن باشند. برای این منظور شما می‌توانید از امکان رمزگذاری پرسشنامه استفاده کنید و رمز را به پاسخ‌دهنده ارسال کنید.

7-      حساسیت به آی پی

گاهی لازم است که شما امکانی ایجاد کنید که هر کاربر بتواند فقط یکبار به پرسشنامه پاسخ دهد. برای این منظور پرسشنامه آنلاین می‌تواند به شما امکان کنترل آی پی کاربران را بدهد.

8-      تحویل فوری نمودارها و جداول فراوانی اولیه در زمان دلخواه

عموماً نظرسنجی‌ها برای مدت بسیار کوتاهی اعتبار دارند، بنابراین با کاهش هزینه-زمان ورود اطلاعات، دریافت سریع نمودارها و جداول فراوانی اولیه می‌توان اعتبار نظرسنجی‌ها را بالاتر برد. همچنین پیگیری تغییر در نظرات بر اساس حوادث و مسائل اجتماعی با کوتاه شدن این فاصله ساده‌تر می‌شود. پرسشنامه آنلاین این امکان را دارد که در هر زمان که لازم داشتید، نمودار پاسخ‌ها را مشاهده کنید و در کنار نمودار، جدول فراوانی را نیز ببیند. این امکان که مختص پرسشنامه آنلاین است، باعث می‌شود شما در سریع‌ترین زمان ممکن، تصویری کلی از داده‌ها و نتایج خود داشته باشد.

9-      استفاده از پرسسشنامه های از پیش طراحی شده

یکی دیگر از امکانات منحصر به فرد پرسشنامه آنلاین، بانک پرسشنامه‌های استاندارد و از پیش طراحی شده است. شما به راحتی می‌توانید در میان پرسشنامه‌های موجود جستجو کنید و پرسشنامه دلخواه خود را به لیست پرسشنامه‌هایتان اضافه کنید، تغییرات دلخواه خود را بر روی آن انجام داده و آن را منتشر کنید.

10-  مدیریت تحقیق‌های چند متغیره

هر وقت نیاز به تحقیق‌های چند متغیره دارید، و یا می‌خواهید پرسشنامه‌هایی را که قبلا ایجاد کرده‌اید با یکدیگر ترکیب کنید و تحقیق جدیدی را آغاز کنید، فقط کافیست پرسشنامه‌های خود را انتخاب کنید  و یا از بانک پرسشنامه‌های از پیش‌طراحی شده دریافت کنید و با یکدیگر ادغام کنید و تحقیق خود را بدون صرف زمان برای طراحی مجدد پرسشنامه آغاز کنید.