پیشنهاد می‌شود برای استفاده از پرسشنامه آنلاین از مرورگرهای غیراز اینترنت اکسپلورر استفاده کنید

فهرست

ثبت نام در سایت پرسشنامه آنلاین
انواع طرح ها  (رایگان، پایه، حرفه‌ای، طلایی)
راهنمای سریع منوهای پرسشنامه‌ آنلاین
طراحی و ایجاد یک پرسشنامه
تنظیمات پرسشنامه
طراحی پرسش ها
انواع پرسش ها
طراحی و مدیریت پرسشنامه
ویژگی‌های خاص پرسش های پرسشنامه آنلاین
ذخیره پرسشنامه
انتشار پرسشنامه
خرید پرسشنامه آماده و افزودن به پرسشنامه ها
مشاهده پاسخ ها
دریافت خروجی اکسل

ثبت نام در سایت پرسشنامه آنلاین

پرسشنامه آنلاین این امکان را میدهد که شما  دامنه‌ای به نام شرکت یا نام و نام خانوادگی خود داشته باشید. پرسشنامه‌های ایجاد شده شما تحت این دامنه منتشر می‌شوند و کاربران شما می‌توانند از این صفحه نسبت به پر کردن پرسشنامه و ارسال آن اقدام کنند. فرض کنید که شما با نام alizadeh (یک نام خانوادگی) و یا porseshgaran (نام یک شرکت) در پرسشنامه آنلاین ثبت نام کنید و این نام‌ها را به عنوان دامنه سایت خود انتخاب کنید. در این صورت این نام‌ها به صورت زیر در آدرس بار براوزر نمایش داده می‌شود.

alizadeh.porseshnameonline.com

porseshgaran.porseshnameonline.com

شما تحت دامنه‌ای که می‌سازید می‌توانید رزومه، نتایج تحقیقات خودتان و چندین پرسشنامه را منتشر کنید. پس از ثبت نام در سایت وارد صفحه کاربری خود شده و در بخش شناسنامه شما پسورد خود را تغییر دهید.

هم اکنون می‌توانید برای استفاده از امکانات پرسشنامه آنلاین در پرسشنامه آنلاین ثبت نام کنید و دامنه دلخواه خود را ایجاد کنید. همچنین با استفاده از فیلم آموزشی زیر میتوانید مراحل ثبت نام در سایت را مشاهده کنید.

فیلم آموزشی ثبت نام در پرسشنامه آنلاین

انواع طرح ها  (رایگان، پایه، حرفه‌ای، طلایی)

پرسشنامه آنلاین چهار نوع طرح به پژوهشگران ارائه می‌کند.

در طرح رایگان پرسشنامه آنلاین، شما می‌توانید پرسشنامه‌ای با 5 سوال برای 30 پاسخ دهنده ارسال کنید. این طرح برای آزمایش پرسشنامه آنلاین و آموختن شیوه طراحی پرسشنامه  است.

طرح پایه، حرفه ای و طلایی سه نوع طرح است که کاربران با توجه به نوع فعالیت خود می توانند از آنها استفاده کنند.

طرح پایه این امکان را به شما میدهد که 2 پرسشنامه با 150 پرسش طراحی کنید. این طرح با قیمت مناسبی که دارد به دانشجویان پیشنهاد می‌شود.

طرح حرفه ای امکان طراحی  10 پرسشنامه با تعداد سوالات نامحدود به شما میدهد. این طرح برای پژوهشگران حرفه‌ای که در طول سال بیش از 2 پرسشنامه اجرا می‌کنند پیشنهاد می‌شود. همچنین دانشجویان یک کلاس نیز می‌توانند به صورت گروهی اقدام به خرید این طرح کنند.

طرح طلایی تعرفه‌ای است که از طریق آن میتوان 100 تحقیق با ویژگی‌های نامحدود اجرا کرد. این طرح به پژوهشکده‌ها و مراکز پژوهشی و آزمایشگاه‌ها توصیه می‌شود. همچنین گروهها و دانشکده‌ها می‌توانند این نوع طرح را خریداری کنند و در اختیار دانشجویان قرار دهند.

برای آگاهی از ویژگی های کامل  طرح های پایه، حرفه ای و طلایی و استفاده از آنها می‌توانید  به صفحه تعرفه‌ها  مراجعه کنید.

راهنمای سریع منوهای پرسشنامه‌آنلاین

در پیشخوان شما 8 منو می بینید که در تصویر زیر از 1 تا 8 نمایش داده شده است. مهمترین منوها، منوی (1) پرسشنامه‌ها و منوی (2) نوشته‌ها است.

1
2
3
4
5
6
7
8

1.پرسشنامه‌ها: مهم ترین منویی که باید با آن آشنا شوید این منو است در این منو شما کارهای زیر را انجام می دهید:

-پرسشنامه ها: با کلیک بر روی این گزینه لیست پرسشنامه هایی را که طراحی کرده اید مشاهده می کنید.

-پرسشنامه جدید: با انتخاب این گزینه به محیط طراحی پرسشنامه منتقل می شوید. برای آشنایی با طراحی پرسشنامه به بخش طراحی پرسش ها مراجعه کنید

-پاسخ ها: بعد از اینکه پرسشنامه را به پاسخ دهندگان ارسال کردید، از طریق این منو میتوانید برگه پاسخ نامه تک تک پاسخ دهنده ها را مشاهده کنید و در صورت نیاز از آنها پرینت بگیرید.

-خرید پرسشنامه: از این بخش شما میتوانید پرسشنامه هایی که توسط خود پرسشنامه آنلاین طراحی شده است بخرید و پرسشنامه های خود اضافه کنید و تحقیق خود را اجرا کنید.

-نمودارها و نتایج: بعد از ارسال پرسشنامه به پاسخ دهندگان در هر مرحله از تحقیق شما میتوانید با کلیک بر روی این گزینه نمودار دایره ای و جدول فراوانی پاسخ ها به تک تک پرسش ها را مشاهده کنید.

-ورودی/ خروجی: در این بخش شما میتوانید داده های خود را به صورت فایل اکسل دریافت کنید. همچنین می توانید فایل ایکس ام ال پرسشنامه خود را خروجی بگیرید و یا از فایل اکس ام ال یک پرسشنامه را وارد کنید تا به پرسشنامه های شما افزوده شود.

2.نوشته‌ها: پس از اینکه پرسشنامه خود را طراحی کردید از طریق این منو اقدام به انتشار پرسشنامه خود کنید. غیر از پرسشنامه شما می توانید مطالب دلخواه خودتان را، نظیر نتیجه تحقیقاتتان، مسائل علمی مورد علاقه،  معرفی جامع تر تحقیق و … را منتشر کنید.

برای اطلاع دقیق تر درباره نحوه انتشار پرسشنامه به بخش انتشار پرسشنامه مراجعه کنید.

3.رسانه: اگر بنا دارید تصویری را به نوشته  خود الصاق کنید، ابتدا آن تصویر را از طریق این منو به کتابخانه خود بیافزایید و هنگام انتشار مطالب از آن استفاده کنید.

4.برگه‌ها: پیشنهاد می شود از طریق منوی برگه ها به برگه درباره ما رفته و شرحی مختصر درباره تحقیقی که انجام می دهید بنویسید.

5.دیدگاه‌ها: اگر پاسخ دهندگان شما به صفحاتی که منتشر کرده اید، نظری داده باشند شما میتوانید از طریق این منو آنها را مشاهده و مدیریت کنید.

6.نمایش: در قسمت میتوانید قالب صفحه خود را تغییر دهید و همچنین با امکان سفارشی سازی میتوانید تنظیمات شخصی و مورد دلخواه خود را انجام دهید.

7.شناسنامه: در این منو میتوانید وضعیت کاربری خودتان، کد های تخیف  و خریدهای خودتان را ببینید. همچنین از طریق این منو می توانید سطح کاربری خود را ارتقا دهید.

8.پشتیبانی: با استفاده از این منو میتوانید برای مدیر سایت تیکت بگذارید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

طراحی و ایجاد یک پرسشنامه

پرسشنامه آنلاین برای سهولت طراحی پرسشنامه ها انواع مختلفی از پرسش ها را در اختیار شما می‌گذارد. در صفحه پیشخوان با انتخاب پرسشنامه ها شما وارد بخش پرسشنامه‌ها می‌شوید. در این صفحه شما می توانید ساخت پرسشنامه را آغاز و یا پرسشنامه های طراحی شده خود را ببینید. با کلیک بر روی دکمه قرمز «اضافه کردن» و یا رفتن به منوی «پرسشنامه ها» و کلیک بر روی «پرسشنامه جدید»  و همچنین انتخاب لینک « یکی بسازید!» ساختن پرسشنامه خود را آغاز کنید.

برای آشنایی بیشتر با مراحل ساخت پرسشنامه میتوانید فیلم آموزشی این بخش را مشاهده کنید.

فیلم آموزشی ایجاد و انتشار پرسشنامه در پرسشنامه آنلاین

بخش طراحی و ایجاد پرسشنامه شامل سه ناحیه است:

1.انواع پرسش ها: در این بخش انواع سوالاتی را که قابل طرح هستند قرار داده شده است. با کلیک بر روی هر یک از انواع این پرسش‌ها نوع پیش فرضی از این پرسش‌ ایجاد می‌شود که می‌توان آن را ویرایش و تنظیم کرد.
2.مدیریت پرسشنامه: این بخش شامل گزینه‌های ویرایشگر پرسشنامه، تنظیمات پرسشنامه، اطلاعیه‌ها، پاسخ‌ها و پیش نمایش است.

3.تنظیمات پرسشنامه: در این بخش شما می‌توانید عنوان پرسشنامه را تعیین کنید و سایر تنظیمات پرسشنامه را اعمال کنید.

1
2
3

تنظیمات پرسشنامه

اگر ماوس را به ناحیه تنظیمات پرسشنامه ببرید آن ناحیه آبی می‌شود و کلمه ویرایش بر روی آن ظاهر می‌شود. با کلیک بر روی کلمه ویرایش می‌توانید بخش‌های مختلف را به دلخواه اصلاح کنید.

1
2

1.عنوان: در این بخش عنوان پرسشنامه را وارد کنید.

2.راهنمای پاسخگویی: توضیح مختصری درباره پرسشنامه و شیوه پاسخ گویی به آن در اینجا وارد می شود.

همچنین شما می‌توانید محل قرارگیری عنوان پرسشنامه و راهنمای پاسخگویی را نسبت به هم در بخش انتهایی خصوصیات تنظیم کنید. در بخش پیشرفته می‌توانید تنظیمات بهتر و دقیق‌تری بر روی پرسشنامه اعمال کنید:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

1.دکمه پرسشنامه: پاسخ دهنده بعد از تکمیل پرسشنامه باید با کلیک بر روی این دکمه آن را ارسال کند. صورت پیش فرض این دکمه با کلمه «ارسال»  (عدد 2) مشخص شده است که شما میتوانید  آن را تغییر دهید.  همچنین می توانید از تصاویر دلخواه خود برای این دکمه استفاده کنید. (عدد 3)

2.تصویر: گذاشتن تصویر دلخواه به عنوان دکمه پرسشنامه را از اینجا انجام دهید.

3.متن: متن دلخواه برای دکمه پرسشنامه  را در اینجا بنویسید.

4.منطق شرطی سازی: با انتخاب این گزینه شما میتوانید بر حسب پاسخهایی که به پرسشهای مختف داده شده است، عمل خاصی را برای پرسشنامه تنظیم کنید. مثلا میخواهید که تنها زمانی پرسشنامه قابل ارسال باشد که به همه پرسشها پاسخ داده شده باشد، در این صورت این بخش را علامت زده و تنظیمات را انجام دهید. دکمه ارسال تا زمانی که  به همه پرسشها پاسخ داده نشده باشد مخفی می ماند.

5.کلاس CSS: نام کلاس CSS که مایلید جایگزین استایل پیشفرض پرسشنامه شود را وارد نمایید.

6.محدود کردن تعداد پاسخ ها: با انتخاب این گزینه شما قادر خواهید بود تعداد پاسخهایی را که در طول روز، هفته، ماه یا سال دریافت می کنید کنترل کنید.

7.زمان بندی پرسشنامه: گاهی شما مایل هستید پرسشنامه در زمان معینی فعال شود و در زمان معینی دیگر پاسخ دادن به آن امکان پذیر نباشد و غیر فعال شود. برای این کار باید این گزینه انتخاب شود و تنظیمات زمان در درون ان صورت گیرد.

8.ضد هرزنامه: سیستم honeypot جایگزین ReCaptch می باشد و از هرزنامه ها جلوگیری می کند.

9.فعال کردن انیمیشن: برای فعال سازی انیمیشن های فرم در حرکات و جابجایی در منطق شرطی از این گزینه استفاده کنید.

10.ورود کاربر به سیستم: با انتخاب این گزینه برای اینکه کاربر قادر به پاسخگویی به پرسشنامه باشد باید وارد سایت پرسشنامه آنلاین شود. انتخاب این گزینه توصیه نمی شود و تنها برای مواقعی خاص در نظر گرفته شده است.

11.حساسیت به آی پی: گاهی وقت ها شما لازم می دانید که به یک پرسشنامه هر شخص فقط یک بار بتواند پاسخ دهد. در این صورت انتخاب این گزینه این امکان را به شما می دهد.  دقت کنید که اگر پاسخ دهندگان به پرسشنامه شما به گونه ای هستند که چند نفر از آنها در یک سازمان و تحت یک شبکه کار می کنند و یا دانشجوی یک دانشکده هستند و از شبکه دانشکده بیشتر استفاده می کنند از این گزینه استفاده نکنید. چرا که در برخی شبکه ها تمامی کامپیوترهای متصل به شبکه دارای یک آی پی هستند.

بعد از تنظیمات پیشرفته شما می توانید، اتفاقاتی را تنظیم کنید که پس از کلیک بر روی دکمه ارسال روی می دهند. برای این کار برگه «تایید» در نظر گرفته شده است.

1
2
3
4
5

1.متن: پیام تایید می تواند به صورت متن باشد. شما می توانید متن پیام تایید را که بعد از کلیک بر روی دکمه ارسال قابل مشاهده است به دلخواه تنظیم کنید (شماره 4)

2.صفحه: پیام متن می تواند به گونه ای تنظیم شود که پاسخ دهنده پس از کلیک بر روی ارسال، به صفحه ای از صفحات داخلی پرسشنامه آنلاین منتقل شود.

3.تغییر مسیر: پیام متن میتواند به گونه ای تنظیم شود که پاسخ دهنده پس از کلیک بر روی ارسال، به صفحه  وب سایت دلخواه شما منتقل شود.

4.محل نوشتن متن: تنظیم متن دلخواه به عنوان متن پیام که پاسخ دهنده بعد از کلیک بر روی ارسال مشاهده می کند.

5.غیر فعال کردن قالب بندی خودکار: هنگامی که قالب بندی خودکار انتخاب می شود، فاصله پاراگراف های خودکار افزوده می شود. درصورتی که از HTML برای قالب بندی متن تایید استفاده می کنید این گزینه را خاموش کنید.

طراحی پرسش ها

بعد از اینکه تنظیمات پرسشنامه را انجام دادید می توانید طراحی پرسش های خود را آغاز کنید. طراحی پرسشنامه بسیار ساده است. کافیست بر روی نوع پرسش دلخواه خودتان کلیک کنید  (1). بعد از کلیک ، عبارت «متن پرسش» به زیر عنوان اضافه می شود. وقتی ماوس را بر روی آن می برید رنگ آن به آبی تغییر می کند و در گوشه سمت چپ پرسش کلمه ویرایش مشاهده می شود. بر روی ویرایش کلیک کنید (2) و متن پرسش و گزینه ها و سایر مشخصات را در آن تنظیم کنید.

1
2
3
4

در بالای هر نوع پرسش دو گزینه وجود دارد:

3.حذف کردن: با کلیک بر روی این گزینه شما پرسش ایجاد شده را حذف می کنید.

4.دوبل کردن: با کلیک بر روی این گزینه شما می توانید  یک پرسش دیگر با تمام ویژگی های پرسش طراحی شده ایجاد کنید.

انواع پرسش ها

پرسشنامه آنلاین برای تسهیل کار شما انواع مختلفی از پرسشهای استاندارد را تدارک دیده است که شما با استفاده از آنها می توانید پرسشنامه ای حرفه ای طراحی کنید.

انواع پرسش ها به قرار زیر هستند:

متن تک خطی

متن پاراگراف

لیست بازشو

چند انتخابی

چک باکس

دکمه های رادیویی

پیمایش

پرسش های یاد شده تنها انواع پرسش های بسیار پر کاربرد در طراحی پرسشنامه ها بود. انواع دیگر این پرسش ها عبارتند از نام، تاریخ، تلفن، نشانی و غیره که در ادامه هر کدام و شیوه طراحی آنها شرح داده خواهد شد

    • متن تک خطی

این پرسش برای دریافت اطلاعات متنی کوتاه است و فضایی به پاسخ دهنده اختصاص می دهد تا متن وارد کند. در پرسش هایی که جواب مشخص و دسته بندی شده ای وجود ندارد این نوع پرسشها کارآمد هستند.

    • متن پاراگراف

این پرسش زمانی استفاده می شود که نیاز است که پاسخ دهنده اطلاعات بیشتری بدهد و فضای بیشتری در اختیار پاسخ دهنده قرار می دهد.

    • لیست بازشو

این نوع پرسش به شما امکان می دهد گزینه های مختلفی را به صورت فهرست در مقابل پاسخ دهنده قرار دهید تا کاربر یکی را انتخاب کند. استفاده از این پرسش زمانی توصیه می شود که تعداد پاسخ ها بین 5 تا 6 گزینه باشد.

    • چند انتخابی

در این نوع پرسش گزینه هایی طراحی می شود که کاربر می تواند از بین آنها پاسخ را انتخاب کند. زمانی که پاسخ ها زیاد باشد پرسش های چند انتخابی توصیه می شود.

    • شماره

این نوع پرسش زمانی استفاده میشود که پاسخ های دریافتی فقط از نوع اعداد هستند. همچنین در این نوع پرسش امکان افزون فرمول و انجام محاسبات بر روی اعدادی دریافتی نیز وجود دارد. فعال کردن فرمول در فرم باعث می گردد تا مقادیر گزینه ها با فرمول های ریاضی تکمیل گرد، همچنین فرمول خاص باعث می شود مقدار گزینه به صورت پویا با فرمولی خاص تکمیل گردد.

    • چک باکس

در این نوع پرسش به کاربر اجازه خواهد داده شد که بیش تر از یک گزینه را انتخاب کند.

    • دکمه رادیویی

بسیاری از پرسش ها به گونه ای هستند که پاسخ دهنده باید تنها یک گزینه از بین گزینه های موجود را انتخاب کند. این نوع پرسش پرکاربردترین نوع پرسش ها است

    • پیمایش

این ویژگی حالت های مختلف طراحی پرسش که بسیار پرکاربرد هستند را در اختیار کاربر قرار می دهد. زمانی که سوالات کوتاه است می توان از این نوع جدول استفاده کرد. این پرسش دارای حوزه های پژوهشی مختلفی است. در حوزه طیف لیکرت شما مقیاسهای مد نظر خود را وارد میکنید. نوع دیگر سوالات رتبه بندی است. در این حالت شما از کاربر میخواهیدکه با درگ کردن گزینه ها، گزینه ها را به ترتیب دلخواه خود مرتب کند. سوالات ارزش گذاری نوع دیگر این مجموعه است که در این حالت شما از کاربر میخواهید که با استفاده از ستاره های در نظر گرفته شده برای پرسش شما ارزش گذاری کند. با انتخاب هر ستاره مقدار آن برای کاربر نمایش داده می شود.

طراحی و مدیریت پرسشنامه

    • در بخش متن گزینه عنوان پرسش خود را وارد کنید.
    • هر پرسش بخشی با نام راهنمای پاسخگویی دارد که اگر راهنمایی خاصی لازم است تا پاسخ دهنده با رعایت آن به پرسش پاسخ دهد، وارد می شود.
    • در سوالات چند گزینه ای در بخش نمایش مقادیر انتخاب گزینه های انتخابی خود را وارد کنید. همچنین با زدن دکمه های مثبت و منفی میتوانید تعداد گزینه ها را کم یا زیاد کنید.
    • همه سوالات امکان انتخاب قوانین خاص را دارد از جمله گزینه ضروری که اگر پاسخ دادن به پرسش ضروری باشد این گزینه را فعال کنید. فعال کردن این گزینه سبب می شود که در کنار پرسش علامت * فعال شود و اگر پاسخ دهنده با آن پاسخ نداده باشد قادر به ارسال پرسشنامه نباشد، همچنین فعال کردن گزینه بدون تکرار موجب می شود که  اگر پاسخ دهنده ای پیش تر پاسخ مشابهی داده باشد، پاسخ کاربر جدید پذیرفته نشود. این گزینه زمانی استفاده شود که  قرار باشد پاسخ دهندگان ویژگی منحصر بفردی را به عنوان پاسخ تایپ کنند مثال کد ملی یا چیزی مانند آن.

ویژگی‌های خاص پرسش های پرسشنامه آنلاین

    • در بخش پیشرفته هر پرسش قابلیتی با نام منطق شرطی فعال شود وجود دارد. این گزینه برای اولین پرسش کاربردی ندارد اما از پرسش های دوم به بعد می تواند در تنظیم پرسشنامه  سهم به سزایی داشته باشد. به عنوان مثال فرض کنید که در پرسشنامه سه پرسش دارید :

1-آیا در انتخابات شرکت می کنید؟  بلی- خیر (در صورت بلی بودن پاسخ به سوال 2 و در صورت خیر بودن پاسخ به سوال 3 پاسخ دهید)

2-کدامیک از دلایل زیر در شرکت شما موثرتر است؟ الف ب پ و …

3-کدامیک از دلایل زیر مانع شرکت شما در انتخابات است؟ الف ب پ و …

در چنین وضعیتی شما میتوانید با استفاده از منطق شرطی دیده شدن پرسش 2 را منوط به بلی بودن پاسخ به پرسش 1 کنید و دیده شدن پرسش 3 را منوط به خیر بودن پاسخ سوال 1 کنید. در این صورت پاسخ دهنده بر حسب پاسخی که داده است تنها یکی از پرسش ها را می بیند.

شما میتوانید منطق شرطی را با استفاده از پاسخ هایی که به چندین سوال داده شده است نیز تنظیم کنید.

    • قابلیت پیام اعتبارسنجی یکی از ویژگی های خاص پرسشنامه آنلاین است. متن وارد شده در این بخش زمانی که کاربر در پاسخ به پرسش اشتباهی مرتکب شده باشد نمایش داده خواهد شد. مثلا اگر قرار باشد پاسخ دهنده در این پرسش کد ملی خود را وارد کند و شما در بخش قالب ورودی آن را تنظیم کرده اید، اگر در ورود اطلاعات خطایی روی دهد می تواند این پیغام ظاهر شود: «کد ملی ده رقمی خود را با رعایت خطوط – وارد نمایید»
    • در سوالات چندگزینه ای قابلیت اضافه کردن دسته ای/ گزینه های از پیش تعریف شده وجود دارد. تعدادی گزینه به صورت دسته بندی شده برای این بخش تعریف شده است که شما میتوانید به راحتی آنها را انتخاب و در پرسشنامه خود قرار دهید. همچنین میتوانید انتخاب ها را دلخواه کنید یا لیست خودتان را درج کنید تا همه با هم درج شوند. این گزینه ها مانند ماه های سال، صفات شخصیتی، کشورها، قاره ها، اهمیت، اندازه و غیره… دسته بندی شده اند.
    • قابلیت فعال کردن رابط کاربری پیشرفته این امکان را می دهد که اسکریپت  Chosen jQuery به گزینه اعمال شود. این انتخاب امکانات خاص مانند جستجو در لیست های بازشو و ظاهر بهتر را اضافه می کند.

این موارد امکانات پیشرفته ای است که تنها در پرسشنامه آنلاین وجود دارد. این امکانات در تمام انواع پرسش ها قابل مشاهده هستند.

راهنمای انتخاب نوع سوال در پرسشنامه آنلاین

همیشه به راحتی نمی‌توان تشخیص داد که از چه نوع سوالی در طراحی پرسشنامه باید استفاده شود. فلوچارت انتخاب سوالات در پرسشنامه آنلاین می‌تواند راهنمای خوبی در انتخاب صحیح نوع سوال باشد. در این فلوچارت نقاط تصمیم‌گیری در کادرهای نارنجی رنگ نشان داده شده‌اند که با فلش‌ها برای رسیدن به نقطه پایانی در کادر های سبز ادامه پیدا می‌کنند.

Flowchart

ذخیره پرسشنامه

بعد از اینکه پرسشنامه خود را طراحی کردید برای اولین بار که دکمه «ذخیره پرسشنامه»  (دکمه آبی رنگ گوشه راست ناحیه انواع پرسش ها) صفحه ای به شکل زیر ظاهر می شود.

Save

با انتخاب گزینه «انتشار پرسشنامه و افزودن یک نوشته روی سایت» شما می توانید پرسشنامه ای را که طراحی کرده اید در معرض دید عموم قرار دهید و به پاسخ دهندگان ارسال کنید.

انتشار پرسشنامه

انتشار پرسشنامه در سایت پرسشنامه آنلاین به صورت یک پست در سایتی که پرسشنامه آنلاین به شما اختصاص میدهد و آدرس آن به دلخواه شما انتخاب شده است، صورت میگیرد.

بعد از اینکه  اولین بار دکمه ذخیره پرسشنامه را زدید گزینه «انتشار پرسشنامه و افزودن یک نوشته روی سایت» را انتخاب کنید.  بعد از کلیک بر روی این گزینه شما به صفحه  «نوشته تازه » منتقل می شوید. چند ثانیه صبر کنید. تا صفحه زیر را مشاهده کنید.

1
2
3
4

این صفحه یک ویرایشگر متن است که انواع مختلف آن در وبلاگ ها و وب سایت ها دیده می شود. نرم افزار ورد نیز دارای اشتراکات زیادی با این صفحه است.

1.عنوان: عنوانی برای نوشته خود انتخاب کنید. به طور پیشفرض عنوان پرسشنامه ای که طراحی کرده اید در آنجا قرار می گیرد. شما می توانید آن را به دلخواه تغییر دهید.

2.امکانات ویرایش متن در اختیار شما می گذارد. شما می توانید درباره پرسشنامه خود متنی را به پست اضافه کنید و توسط این امکانات متن را به دلخواه ویرایش کنید.

3.در این ناحیه همانگونه که مشاهده می کنید یک خط کد دیده می شود که عنوان پرسشنامه ای را که طراحی کرده اید درون آن قرار دارد. دقت کنید تغییری در این خط ایجاد نکنید. در ابتدای این خط کلیک کنید و متن دلخواه خودتان را درباره پرسشنامه تایپ کنید.

4.با فشردن دکمه انتشار پرسشنامه ای را که طراحی کرده بودید بر روی آدرس اختصاصی شما منتشر می شود و افراد میتوانند با مراجعه به این آدرس به پرسشنامه شما پاسخ دهند.

خرید پرسشنامه آماده و افزودن به  پرسشنامه‌ها

پرسشنامه آنلاین تعداد 60 پرسشنامه آماده را برای سهولت کار کاربران تهیه کرده است. این پرسشنامه ها استاندارد بوده و در بخش خرید پرسشنامه قابل دسترسی هستند. با انتخاب هر یک از آنها می توانید پرسشنامه مد نظر خود را به راحتی دریافت کنید و در بخش پرسشنامه ها آن را مشاهده و ویرایش کرده و سپس انتشار دهید. لازم به ذکر است که بیشتر این پرسشنامه ها رایگان هستند.

Buy

مشاهده پاسخ ها

در منوی پرسشنامه ها با انتخاب گزینه پاسخ ها می توانید پاسخ های دریافت شده برای هر پرسشنامه را مشاهده کنید. با انتخاب هر ردیف پاسخ هایی که توسط هر کاربر به پرسش ها داده شده است قابل مشاهده هستند.

دریافت خروجی اکسل

برای دریافت خروجی در منوی پرسشنامه ها با انتخاب گزینه ورودی/ خروجی وارد بخش خروجی گرفتن از پاسخ های پرسشنامه می شوید در این صفحه می توانید پرسشنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین با انتخاب گزینه پرسشنامه ها میتوانید پرسشنامه های طراحی شده خود را مشاهده و با انتخاب گزینه تهیه خروجی وارد بخش زیر شوید. در این بخش علاوه بر امکان دریافت خروجی اکسل از پاسخ ها می توان از خود پرسشنامه یک خروجی با فرمت xml دریافت کرد و با استفاده از امکان وارد کردن پرسشنامه در مواقع لزوم پرسشنامه را وارد بخش کاربری خود کنید.

1
2
3
4

1.انتخاب یک پرسشنامه: پرسشنامه ای که مایلید از پاسخ های آن خروجی تهیه شود را انتخاب کنید. شما در هر بار می توانید از ثبت های یک پرسشنامه خروجی تهیه کنید.

2.انتخاب گزینه ها: گزینه هایی که مایلید از داده های آن خروجی تهیه کنید را انتخاب نمایید.

3.انتخاب محدوده زمانی: محدوده زمانی تهیه خروجی از داده های پرسشنامه را انتخاب کنید. در صورت عدم انتخاب تمام داده ها برای تهیه خروجی انتخاب می شوند.

4.دریافت پرونده برونبری شده: با انتخاب این گزینه یک فایل با فرمت CSV برای شما بارگذاری می شود. اگر نسخه آفیس 2013 و جدیدتر باشد داده‌ها به صورت درست نمایش داده می شود و با یک save as می‌توان داده‌ها را به شکل xlsx ذخیره کرد. در صورتی که نسخه آفیس 2007 باشد نیاز به یک مرحله جداسازی اطلاعات است. برای این منظور  فایل اکسل دانلود شده را باز کرده و ستون A را انتخاب کنید.  سپس از زبانه Data گزینه text to columns را انتخاب کنید. در این بخش گزینه Delimited  را انتخاب کرده و وارد بخش بعدی شوید. تیک گزینه Tab را بردارید و تیکother  را انتخاب کرده و علامت کامای انگلیسی را تایپ کنید. در انتها با انتخاب گزینه های  next و  finish  داده ها از هم جدا شده و در سلول های مجزا نمایش داده می شوند.