viber

استفاده از وایبر برای انتشار پرسشنامه آنلاین

وایبر یک نرم افزار مالکیتی چند سکویی برای تلفن های هوشمند و تبلت ها است که توسط شرکت وایبر توسعه داده شده است. با استفاده از وایبر کاربران می توانند علاوه بر پیام متنی، به تبادل تصاویر، ویدیوها و پیام های رسانه ای بپردازند (ویکی پدیا). استفاده آسان از وایبر و قابلیتهای بسیار زیاد این نرم افزار در کنار رایگان بودن آن باعث شده است تا روز به روز نفوذ آن در بین کاربران، بیشتر شود.

اما شما از وایبر چگونه می توانید در انجام پژوهشهایتان بهره ببرید؟ یکی از مراحل اصلی اجرای پژوهش به صورت آنلاین پیدا کردن افرادی است که به پرسشنامه شما پاسخ دهند. با توجه به اینکه کاربرانی که از وایبر، واتس آپ و نرم افزارهای مشابه استفاده می کنند، هم به اینترنت دسترسی دارند و هم از گوشی های هوشمند (smart phone) استفاده می کنند بنابراین فرصت خوبی برای شما مهیاست تا لینک پرسشنامه ایجاد شده توسط پرسشنامه آنلاین را از طریق وایبر به دوستانتان ارسال کنید و از آنها بخواهید پرسشنامه شما را پر کنند. دوستان شما به راحتی و با یک کلیک بر روی لینک پرسشنامه که از طریق پیام وایبری به آنها ارسال شده است به سمت پرسشنامه شما هدایت خواهند شد. در ضمن با توجه به اینکه کپی کردن متن در وایبر بسیار آسان است، می توانید از دوستان خود درخواست کنید تا لینک پرسشنامه شما را از طریق وایبر بین دوستان و گروههای مختلفی که در آنها عضو هستند به اشتراک بگذارند.

مطمئن باشید اگر شما دوستانی دارید که از طریق وایبر با هم در ارتباط هستید ویا در گروههای وایبری عضو هستید، با یک متن مناسب و لینک پرسشنامه می توانید با این روش خلاقانه پاسخهای قابل ملاحظه ای در مدت زمان کم به دست آورید.